O MNĚ A BLOGU


Jako býk mám už asi tak nějak z podstaty tohoto znamení přirozenou lásku k jídlu, která se v jisté době objevila trošku víc, než by měla :-D, což na jednu stranu nebyla úplně značka ideál, ale na druhou stranu to byl vlastně svým způsobem takový začátek mé cesty ke zdravému jídlu, cvičení a všemu, co se točí kolem zdravého životního stylu.
Jsem člověk, kterého naplňuje a dělá mu radost, že někomu dělá radost a to je pro mě největší odměnou, tak jako když někdo ocení, že pro něj navařil, napekl a že mu prostě chutnalo.
Vždycky jsem pekla i vařila, ale tak nějak protože bylo třeba udělat si něco na oběd, něco na svačinu apod., nikdy jsem ale zatím nehledala nic víc. Až v poslední době, kdy jsem se zaměřila více na zdravý životní styl, jsem o jídle začala více přemýšlet a pomalu a jistě začala hledat různé recepty, které bych mohla upravovat, měnit a přizpůsobovat je tak, aby nebyly jen chutné, ale hlavně zdravé, alespoň v rámci možností :-D a postupně vymýšlet i nové.
Jsem taky člověk, který hrozně rád experimentuje a improvizuje, takže mě toto spojení začalo neuvěřitelně bavit. Přijít v 9 hodin večer po celém dni z práce a z fitka a ještě péct do 12 hodin dort? Pro některé bláznovství, pro mě opravdový relax a regenerace. A když pak ještě přijde pochvala za dobře odvedenou práci :-D, no může být něco lepšího?
Sama vlastně ani nevím, kdy přesně se to ve mně zlomilo a obyčejné vaření a pečení se změnilo v určitý druh závislosti, lásky…. Ale mám takový pocit, že to bylo právě v době, kdy se můj příjem dobrovolně omezil na jídelníček, který neobsahoval uzeniny, mléčné výrobky ani pečivo. A ano, jsem trošku masochista (péct dorty, koláče a neochutnat je?), ale taky mám ráda výzvy, takže každý nový recept byl a stále je pro mě vlastně takovou malou výzvou, hlavně když se snažím klasický recept přetransformovat do zdravého, to si vždycky říkám vyjde to, nevyjde to… no a zatím to vychází :-D. Každopádně se při kuchtění a vlastně skoro ve všem držím hesla, že v jednoduchosti je krása a tak se i mé recepty nesou v tomto duchu.
Možná za to budou moct taky z velké části geny mojí maminky, která je úžasná kuchařka a každé její jídlo, ať už květákový mozeček nebo králík na smetaně je lahoda pro všechny smysly. Takže díky mami za předání alespoň části z tvých kuchařských genů :-D.
 

A kdy vůbec přišel nápad udělat si blog? Asi když jsem začala své kuchařské výtvory přidávat na facebook a pár přátel mi k nim začalo psát, že nemám provokovat, že už by to stačilo, někteří mě možná kvůli tomu i přestali sledovat :-D a někteří mě mile překvapili tím, že mi psali, abych si založila food blog. Říkala jsem si já a food blog? Jako ráda vařím, ráda peču, ale to to. Nakonec jsem nad tím začala uvažovat a řekla si proč ne.
A tak jsem teda tady a doufám, že bude tento blog alespoň malou inspirací nejenom pro přátele, kvůli kterým jsem se přihlásila na blogger a šla do toho, ale taky pro ostatní, kterým dělá radost, když vidí, jak jejich přátelům, rodině, kolegům chutná to, co pro ně s láskou navařili a napekli. Vždyť láska, ať už jakákoliv přece prochází žaludkem :-).
Předem podotýkám, že nemám v plánu psát tento blog podle nějakých pravidel, jsem prostě Ostravačka, holka z kraje razoviteho a mluvím a píšu tak, jak mi zobák narostl :-D
A taky že nemám v plánu psát jen food blog, spíš bych to pojala jako food and lifestyle blog, protože bych ráda přispívala nejenom recepty, ale taky fitness inspirací a zážitky z cest, protože cestování je jedna z věcí, které fakt miluju.
Tak nechte lásku procházet žaludkem a budu se těšit na vaše nápady, komentáře a tak vůbec :-)
 MuffinkaŽádné komentáře:

Okomentovat